Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Deski kompozytowe EasyFloor - piękny taras na lata, prosty w montażu, łatwy w pielęgnacji!

2024-03-01
Deski kompozytowe EasyFloor - piękny taras na lata, prosty w montażu, łatwy w pielęgnacji!

Nowoczesne tarasy z desek kompozytowych są coraz bardziej popularne, wypierając drewno. Dzieje się tak z wielu powodów.

Pierwszy powód jest estetyczny. Deski kompozytowe mają jednolity wygląd, co ułatwia stworzenie nowoczesnej aranżacji ogrodu. Otrzymany efekt w niczym nie ustępuję tarasom drewnianym.

Drugi powód to komfort użytkowania. Deski kompozytowe są wykonane z WPC (skrót od określenia Wood Plastic Composite) mieszanki mączki drzewnej, PCV lub HDPE oraz dodatków chemicznych (m.in. pigmenty, stabilizatory UV itp.). Jest to niezwykle trwały materiał, który łączy wygląd drewna z trwałością materiału syntetycznego. Deski kompozytowe są odporne na szkodliwe działanie wilgoci i, w przeciwieństwie do drewna naturalnego, nie wymagają impregnacji. Deski kompozytowe są ryflowane. Oznacza to, że na ich powierzchni zostały wykonane płytkie żłobienia w celu zwiększenia przyczepności. Kwestia antypoślizgowości jest szczególnie ważna, gdy z tarasu korzystają dzieci i osoby starsze.

Trzeci powód to połączenie wygody i trwałości. Tarasu z desek kompozytowych nie trzeba konserwować, wystarczy myć go wodą z delikatnym środkiem czyszczącym. Przy uporczywych zabrudzeniach, np. tłustych śladach po oleju, plamach z sadzy czy atramentu, można sięgnąć po specjalistyczny preparat do czyszczenia desek kompozytowych. Warto pomyśleć o zastosowaniu myjki ciśnieniowej. Pielęgnacja tarasu z desek kompozytowych nie jest uciążliwa - jeśli będziemy odpowiednio dbać o nasz kompozytowy taras, zachowa on estetyczny wygląd i funkcjonalność na lata.

Osoby marzące o własnym tarasie z desek kompozytowych zachęcamy do wyboru naszych desek tarasowych EasyFloor. Jest to nasza marka własna, pod którą oferujemy deski tarasowe w dwóch rozmiarach: deski tarasowe Luca o wymiarach 105x20cm oraz deski tarasowej Rona o wymiarach 135x25cm. Dostępne kolory to brąz i grafit. Ich skład to WPC - kompozyt drewna (60%), HDPE (30%) oraz dodatki chemiczne - m.in. pigmenty, stabilizatory UV (10%). Oprócz desek, w naszym sklepie dostępne są legary, klipsy, listwy wykończeniowe i narożne. W jednym miejscu można w łatwy sposób skompletować wszystko, co potrzebne do wykonania tarasu.

Warto obejrzeć: krótki film pokazujący jak łatwo samodzielnie wykonać montaż tarasu z desek kompozytowych EasyFloor.

Warto zerknąć: prosta pielęgnacja tarasu z desek kompozytowych EasyFloor w punktach.

Warto odwiedzić: oficjalna strona kompozytowych systemów EasyFloor.

Po deski kompozytowe EasyFloor zapraszamy do naszego sklepu internetowego oraz naszego stacjonarnego Centrum ogrodniczego Lustan w Rąbieniu.

 

Systemy kompozytowe EasyFloor

systemy kompozytowe EasyFloor

systemy kompozytowe EasyFloor

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024

Polecane

pixel