Agrowłókniny

( ilość produktów: 6 )
Przedziały cenowe
Cena
-

AGROWŁÓKNINY OKRYWOWE I ŚCIÓŁKUJĄCE - RODZAJE I ZASTOSOWANIE

Agrowłókniny to materiały szeroko stosowane w ogrodnictwie. Są dostępne w różnych gramaturach i kolorach. Agrowłókniny białe służą do okrywania i osłaniania roślin, agrowłókniny ciemne (czarne, brązowe lub zielone) są używane do ściółkowania i ochrony przed chwastami - w ogrodach i na polach, a także w nieogrzewanych szklarniach i tunelach foliowych. Agrowłókniny są produkowane z włókien polipropylenowych, przepuszczają wodę i pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. Agrowłókniny są stabilizowane przeciw promieniom UV, co zapewnia im większą trwałość.

Agrowłókniny białe (agrowłókniny okrywowe) dzielą się na agrowłókniny wiosenne (agrowłóknina wiosenna P-17 o gramaturze 17g/m2 i agrowłóknina P-19 o gramaturze 19g/m2), które chronią młode rośliny przed wiosennymi przymrozkami, dużymi wahaniami temperatury między dniem i nocą, gwałtownymi opadami i gradobiciem oraz na agrowłókniny zimowe (agrowłóknina P-50 o gramaturze 50g/m2), które spełniają rolę zimowej otuliny zabezpieczającej rośliny przed działaniem mroźnych wiatrów, szczególnie groźnych w bezśnieżne zimy. Na rynku dostępna bywa również agrowłóknina okrywowa pośrednia, wiosenno-zimowa P-23 o gramaturze 23 g/m2.

Agrowłókniny ciemne (najczęściej czarne, ale mogą być również brązowe lub ciemnozielone), ściółkujące, stanowią skuteczny sposób na jednoczesne zwalczanie chwastów i wzmocnienie systemu korzeniowego. Agrowłókniny ściółkujące pozwalają regulować wilgotność gleby - spowalniają odparowywanie wody, a jednocześnie przepuszczają wodę oraz płynne nawozy w drugą stronę. Występują najczęściej w wersji P-50 (50g/m2) i P-80 (80g/m2). Agrowłókniny P-100 (100g/m2) są jeszcze mocniejsze i bardziej wytrzymałe.

pixel