Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Agrotkaniny

( ilość produktów: 9 )
Przedziały cenowe
Cena
-

AGROTKANINY ŚCIÓŁKUJĄCE - SKUTECZNOŚĆ W WALCE Z CHWASTAMI

Agrotkaniny to inaczej tkaniny ściółkujące, które są produkowane z cienkich, a jednocześnie mocnych i trwałych tasiemek polipropylenowych. Agrotkaniny  ściółkujące różnią się między sobą gramaturą (zazwyczaj od 70g/m2 do 105g/m2) i kolorem (najpopularniejszy jest kolor czaarny, bywają agrotkaniny zielone i brązowe a także białe). Tkaniny ściółkujące skutecznie przeciwdziałają wzrostowi chwastów, bez konieczności stosowania środków chemicznych. Jednocześnie przepuszczają wodę i składniki odżywcze potrzebne roślinom do właściwego rozwoju.

Agrotkaniny do ściółkowania można rozkładać wokół rosnących już roślin, ale najlepiej przewidzieć jej rozłożenie przed przystąpieniem do nasadzeń tj. najpierw rozciągnąć i przytwierdzić tkaninę, a potem sadzić rośliny, robiąc nacięcia w przewidzianych w tym celu miejscach.

Agrotkanina do ściółkowania nie ma strony prawej i lewej - nie ma znaczenia, którą stroną ją rozkładamy. Miejsce pokryte agrotkaniną można nawadniać, a także stosować nawozy. Na agrotkaninę wysypujemy korę, kamienie ozdobne lub grys. Na rozciągniętej i umocowanej tkaninie ściółkującej można też zainstalować system nawadniania naziemnego.

pixel