Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Węże ogrodowe

( ilość produktów: 13 )
Przedziały cenowe
Cena
-

WĘŻE OGRODOWE - PODSTAWOWY ELEMENT WYPOSAŻENIA OGRODU, WIELE ZASTOSOWAŃ!

Wąż ogrodowy to podstawowy element wyposażenia każdego ogrodu. Myśli się o nim w kontekście wygodnego podlewania roślin, ale wąż ogrodowy znajdzie w ogrodzie dużo więcej zastosowań!

Wybór odpowiedniego węża ogrodowego zależy od wielu czynników, takich jak zastosowanie, rozmiar ogrodu, ciśnienie wody oraz oczekiwana wytrzymałość i trwałość.

Wąż ogrodowy - zastosowania

1. Podlewanie roślin: dzięki użyciu węża, eliminujemy potrzebę biegania po ogrodzie z ciężką konewką czy wiadrem. Wąż ogrodowy podłączamy jednym końcem do ujęcia wody, a do drugiego końca podłączamy wybrany pistolet zraszający. Podlewanie jest proste, przyjemnie i praktycznie bez wysiłkowe.

2. Zraszanie: jeśli do węża podłączymy zraszacz, woda zostanie rozprowadzona równomiernie, w sposób delikatny, po całym wybranym obszarze. Jest to metoda nawadniania najlepsza dla większych terenów.

3. Prysznic ogrodowy: wąż ogrodowy można również podłączyć do postawionego w ogrodzie prysznica. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można cieszyć się  orzeźwiającym prysznicem na świeżym powietrzu.

4. Czyszczenie: węże ogrodowe są również używane na zewnątrz, przy czyszczeniu różnych powierzchni. Z powodzeniem przydadzą się do czyszczenia mebli ogrodowych, doniczek, markiz, a także samochodów, przyczep, a nawet łodzi. Wystarczy do węża podłączyć odpowiednią końcówkę: lancę lub szczotkę myjącą.

Wąż ogrodowy - optymalna długość

Długość węża powinna być dostosowana do jego przeznaczenia, a - w przypadku podlewania i zraszania - do wielkości terenu. Wąż powinien sięgać w najdalsze miejsce w ogrodzie, które będzie wymagało podlewania.

Węże najczęściej dostępne mają długość 10, 15, 20, 30 i 50 metrów. Warto wybrać wąż nieco dłuższy, niż wynika z pomiarów ogrodu, by mieć zapas, np. na ominięcie ewentualnych przeszkód.

Wąż ogrodowy - rodzaje

Na rynku dostępne są różne typu węży, które różnią się między sobą nie tylko ceną, ale również parametrami technicznymi i trwałością.

Standardowe węże winylowe są wszechstronne, lekkie i łatwe w przechowywaniu, mają też przystępną cenę, za to często okazują się mniej trwałe niż niektóre inne rodzaje węży.

Węże gumowe ze wzmocnieniem są wybierane do zadań, w których ważna jest wytrzymałość i elastyczność. Są solidne i trwałe, ale cięższe od węży winylowych.

Węże rozciągliwe są kompaktowe, rozciągają się podczas podlewania i skracają po zakończeniu pracy. Są kompaktowe, lekkie i łatwe do przechowywania. Mogą być mniej trwałe niż tradycyjne węże.

Węże płaskie oszczędzają miejsce podczas przechowywania. Składają się na płasko, nie plączą się. Są jednak mniej elastyczne od tradycyjnych węży.

Węże spiralne są łatwe do przechowywania, nie plączą się. Są mniej elastyczne od tradycyjnych węży.

Węże ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak PVCkauczuk EPDM czy włókna poliestrowe.

Warto wybierać modele, które są odporne na uszkodzenia, nie skręcają się i nie załamują. 

Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na gwarancję udzielaną przez producenta.

Węże ogrodowe - średnica

Najpopularniejsze węże ogrodowe mają średnicę ½ cala (12,5-13 mm). Ten rozmiar sprawdza się w większości ogrodów.

W przypadku dużych ogrodów, lepiej wybrać wąż o większej średnicy, co najmniej ¾ cala (19-20 mm). Im większa średnica węża, tym większe ciśnienie, co przekłada się na efektywność podlewania.

Węże ogrodowe Claber - najwyższa jakość, gwarancja 25 lat!

Claber to wiodący europejski producent specjalizujący się w podlewaniu i nawadnianiu roślin domowych, tarasowych i balkonowych oraz ogrodowych. Oferta firmy Claber jest bardzo szeroka, od prostych rozwiązań podlewania naziemnego po kompleksowe, nowoczesne systemy nawadniania podziemnego.

Jako Lustan jesteśmy oficjalnym przedstawicielem firmy Claber na rynku polskim.

Węże ogrodowe Claber są produkowane w Europie, we włoskiej fabryce Claber, z nietoksycznych materiałów najwyższej jakości. Są objęte gwarancją 25 lat.

Oferta węży ogrodowych Claber jest bardzo bogata, dostosowana do bardzo różnych potrzeb w kontekście podlewania, nawadniania, czyszczenia. Pośród węży ogrodowych Claber na wyróżnienie z pewnością zasługują:

- węże Top Black Claber, najwyższej jakości dwuwarstwowe węże ogrodowe, ze specjalnym rodzajem oplotu, odporne na skręcanie. Zewnętrzna warstwa węża jest odporna na przetarcia i działanie promieniu UV, warstwa wewnętrzna jest nietoksyczna, pozwala np. na przesyłanie wody pitnej;

- węże Twiddy Claber, rozciągliwe, idealne na balkony, tarasy i do małych ogrodów; pod wpływem ciśnienia wody, wąż rozciąga się dwukrotnie, a po zakończonym podlewaniu wraca do pierwotnych wymiarów. Wąż sprzedawany w komplecie z pistoletem i szybkozłączkami;

- węże Rotoroll Evolution Claber umieszczone w automatycznym bębnie naściennym, obracalnym o 180 stopni, z systemem Slow Rewind gwarantującym bezpieczeństwo użycia.

pixel