Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Siatki przeciw kretom

( ilość produktów: 4 )

SIATKA PRZECIW KRETOM - SKUTECZNE ZABEZPIECZENIE OGRODU BEZ SZKODY DLA KRETÓW

Siatki przeciw kretom to skuteczny sposób na ochronę ogrodu przed tymi szkodnikami. Siatka stanowi barierę przed kretami, które - dzięki jej obecności - nie przedostaną się na powierzchnię, nie utworzą więc nieestetycznych kopców. Nie jest natomiast w żaden sposób niebezpieczna, ani szkodliwa dla kretów - pamiętajmy, że krety są zwierzętami pożytecznymi (kopiąc podziemne tunele, spulchniają glebę, ponadto żywią się mieszkającymi pod ziemią szkodnikami roślin), są też pod ochroną.

O rozłożeniu siatki na krety warto pomyśleć przed założeniem ogrodu - układa się ją bowiem pod warstwą darni, na głębokości ok. 10 cm pod trawnikiem lub ok. 30 cm pod rabatami (kwiatowymi, warzywnymi).

Właściwa głębokość rozłożenia siatki jest niezwykle ważna - płytsze zamontowanie siatki może sprawić, że siatka zostanie uszkodzona w trakcie prac w ogrodzie.

Siatkę na krety można z powodzeniem rozkładać na dużych powierzchniach - z tego powodu siatka jest sprzedawana w rolkach, które wystarczy rozwinąć, a następnie przytwierdzić do gleby specjalnymi szpilkami.

Montaż siatki w przypadku istniejącego trawnika jest bardziej czasochłonny i skomplikowany. Wyrośnięty trawnik należy bowiem usunąć warstwowo, następnie rozłożyć i przytwierdzić siatkę, a cały proces zakończyć układając z powrotem darń. Przed położeniem siatki należy zawsze dokładnie oczyścić podłoże - siatka nie powinna pokrywać ziemi, na której leżą kamienie lub korzenie.

Siatka przeciw kretom powinna być lekka, elastyczna i jednocześnie bardzo wytrzymała na odkształcenia i warunki atmosferyczne. Taką wytrzymałość zapewnia specjalny splot BOPP (podwójnie orientowany polipropylen). Siatki wykonane z dobrego tworzywa sztucznego w praktyce okazują się równie mocne, co siatki metalowe, przewyższają natomiast siatki metalowe trwałością - nie ulegają korozji.

pixel