Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Obuwie ogrodowe

( ilość produktów: 14 )
Cena
-

OBUWIE OGRODNICZE - DLA KOMFORTU I BEZPIECZEŃSTWA PRACY W OGRODZIE

Najczęstszym obuwiem roboczym wykorzystywanym do prac w ogrodzie są chodaki, kalosze i gumofilce. Wybór butów powinien być podyktowany wykonywaną czynnością, a także porą roku.

Do prac z użyciem kosy spalinowej, wykaszarki, a także - ogólnie - do prac budowlanych, polecane jest masywniejsze obuwie ochronne, z grubą podeszwą i metalowym wzmocnieniem noska, które skutecznie chroni palce stóp.

Do lekkich prac w ogrodzie, np. do pielenia grządek, podlewania czy sadzenia roślin, najlepiej wybrać obuwie lekkie, z pianki EVA. Lekkie i wygodne obuwie robocze z pianki EVA zdecydowanie poprawia komfort pracy w ogrodzie. Latem doskonale sprawdzają się chodaki i kalosze pozbawione dodatkowych warstw izolujących. Zimą - chodaki z polarem i kalosze ocieplane.

Pianka EVA jest dziś szeroko stosowana w produkcji obuwia ogrodowego z racji tego, że łączy w sobie dwa istotne parametry: lekkość i komfort użytkowania. Pianka EVA jest sprężysta, doskonale amortyzuje wstrząsy. Jest też elastyczna, dzięki czemu obuwie z niej wykonane cechuje bardzo duża wygoda użytkowania. Pianka EVA jest wodoodporna, odporna na działanie zarówno niskich, jak i wysokich temperatur. Jest wreszcie tworzywem wytrzymałym - nie pęka z upływem czasu, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne (np. zadrapania, przebicia).

Warto zaopatrzyć się w kilka par różnego obuwia ogrodowego, zapewniając sobie w ten sposób komfortową, bezpieczną pracę przez cały rok. Co ważne, zakupione obuwie przyda nam się nie tylko w ogrodzie, np. chodaki nieocieplane z powodzeniem weźmiemy na basen lub plażę, mogą tez służyć jako domowe, a kalosze założymy na wypad do lasu.

pixel