Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Trawa syntetyczna

( ilość produktów: 1 )

TRAWA SYNTETYCZNA - PIĘKNO TRAWY NATURALNEJ BEZ CZASOCHŁONNEJ PIELĘGNACJI

Trawa syntetyczna (inaczej mówiąc: sztuczna trawa) to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którym marzy się piękny trawnik, a którzy - z różnych względów - nie mogą lub nie chcą zdecydować się na założenie trawnika naturalnego.

Sztuczna trawa jest wyjątkowo odporna na działanie czynników atmosferycznych, na zniszczenia mechaniczne i intensywne użytkowanie. Nie zmienia koloru, nie blaknie pod wpływem słońca. Nie wymaga żadnych czynności pielęgnacyjnych, których przy trawniku naturalnym jest sporo (koszenie, podlewanie, nawożenie, zagęszczanie, wałowanie). Dzięki sztucznej trawie, cieszący oko „trawnik” może pojawić się na tarasie lub balkonie, a nawet w domu. Może „porastać” powierzchnie poziome i pionowe - ściany pokryte piękną, soczyście zieloną trawą do złudzenia przypominającą trawę naturalną, przedstawiają się niezwykle efektownie. W ogrodzie, trawa syntetyczna jest szczególnie użyteczna w miejscach, w których warunki nie sprzyjają założeniu i utrzymaniu naturalnego trawnika.

Istnieją różne rodzaje sztucznej trawy, o różnym przeznaczeniu, różnej barwie, różnej długości runa, różnym stopniu miękkości i różnej technice wykonania. Trawa syntetyczna może mieć postać zwartych podkładów lub tkanych dywanów (te ostatnie mają wygląd najbardziej zbliżony do naturalnej murawy). Jeśli trawa ma być rozłożona i użytkowana na większym obszarze, należy wybrać trawę z niewidocznymi otworkami odprowadzającymi wodę.

Wysokość włosia sztucznej trawy zależy od jakości trawy i jej przeznaczenia. Im krótsze runo, tym sztywniejsze, a jednocześnie trwalsze i odporniejsze na intensywne użytkowanie. Dlatego do ogródka restauracyjnego polecana jest wykładzina o grubości (tzw. długości runa) w przedziale 7-15 mm. Z kolei na domowym balkonie i do wszelkich miejsc, w których chcemy czerpać przyjemność z chodzenia boso, najlepiej sprawdzi się wykładzina o grubości w przedziale 20-40 mm.

Pielęgnacja sztucznej trawy jest prosta i mało czasochłonna. Polega na regularnym usuwaniu pojawiających się zanieczyszczeń (liście, gałęzie, piasek) za pomocą miękkiej szczotki lub odkurzacza z miękkim końcem. W przypadku drobnych zabrudzeń, przemywamy trawę wilgotną gąbką. Jeśli zabrudzenia są większe, możemy użyć delikatnego detergentu lub specjalnego środka do czyszczenia trawy syntetycznej. Jak najszybciej usuwamy wszelkie plamy i uszkodzenia, by nie pogłębiały się. Unikamy palenia i stawiania ciężkich przedmiotów na sztucznej trawie.

pixel