Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Podpory ogrodowe

( ilość produktów: 6 )
Cena
-

METALOWE PODPORY OGRODOWE  - STABILNE WSPARCIE DLA PNĄCZY, ELEGANCKIE I PRAKTYCZNE DEKORACJE OGRODU

Metalowe podpory ogrodowe to praktyczne i estetyczne elementy tzw. małej architektury ogrodowej. Są niezbędne dla pnączy, które - dzięki podporom właśnie - mogą bezpiecznie rosnąć i kwitnąć. Podpory podtrzymują opadnięte pędy, nie pozwalają im się złamać.

Podpory nie wymagają budowania żadnych dodatkowych struktur. Są niezastąpione jeśli mamy w ogrodzie pnącza takie, jak np. powojnik, bluszcz, winorośl, doskonale sprawdzają się też w warzywniku (np. przy uprawie pomidorów i/lub roślin strączkowych). Podpory utrzymują roślinę w odpowiedniej pozycji, ale nie ograniczają jej wzrostu.

Podpory ogrodowe mogą być z powodzeniem użyte do tworzenia ogrodowych dekoracji i kompozycji - np. uzupełnione o ozdobne elementy takie, jak lampki solarne i/lub girlandy świetlne. Razem z wijącym się po podporze pnączem, tworzą naturalne schronienie dla ptaków.

Nasze podpory metalowe są wykonane ze stali malowanej proszkowo. Są odporne na korozję i na działanie czynników atmosferycznych. Montaż naszych podpór jest prosty - instrukcja montażu jest podana na opakowaniu (lub wewnątrz opakowania - w zależności od modelu). W naszej ofercie znajdują się metalowe kraty i trejaże o eleganckim, ponadczasowym wzornictwie, metalowe podpory o różnych kształtach przestrzennych (np. kolumna, spirala, obelisk), a także metalowe obejmy trójelementowe.

Podporę umieszczamy w doniczce lub bezpośrednio w ziemi, wystarczająco głęboko, by była ona stabilna. Po umieszczeniu podpory w doniczce lub ziemi, przyczepiamy do niej roślinę. Warto regularnie sprawdzać stan podpory i pnącej się po niej rośliny - korygować w razie potrzeby stabilność, usuwać liście czy gałęzie, które mogłyby destabilizować strukturę.

pixel