Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Worki nawadniające do drzew

( ilość produktów: 1 )

WORKI NAWADNIAJĄCE DO DRZEW - WYGODNA I EKONOMICZNA ALTERANTYWA DLA RĘCZNEGO PODLEWANIA

Worki nawadniające to wygodniejsza i bardziej ekonomiczna alternatywa dla ręcznego podlewania drzew. To przykład nowoczesnego, a jednocześnie prostego rozwiązania, które wyręcza nas w codziennych czynnościach i pozwala znacznie skrócić czas spędzony na pracach ogrodowych.

Worki nawadniające wykorzystują znaną metodę kropelkowego podlewania roślin, polegającą na stopniowym, długotrwałym przesączaniu się wody przez specjalne, małe otworki. Zapewnia to roślinie stały dopływ wody i utrzymywanie odpowiedniej wilgoci. Jest to w szczególności ważne dla młodych, świeżo posadzonych roślin, a także dla roślin rosnących w miejscach, w których są narażone na suszę.

Worki nawadniające do drzew są wykonane z wytrzymałego polietylenu. Są wyposażone w zamek błyskawiczny, który umożliwia szybki i prosty montaż worka wokół pnia drzewa, bez użycia narzędzi.

Po zapięciu worka, wystarczy napełnić go wodą, która będzie uwalniania kropelka po kropelce przez długi czas (nawet 10 godzin). Worki nawadniające dają możliwość stosowania nawozów płynnych.

Worki nawadniające zapewniają stałe, równomierne dostarczanie wody wprost do systemu korzeniowego. W pełni napełniony wodą worek starcza na wiele dni (nawet 7 dni).   Korzyści użycia worków nawadniających jako alternatywy dla ręcznego podlewania to przede wszystkim oszczędność czasu i wody, a także zapewnienie drzewom optymalnych warunków do właściwego rozwoju.

W przypadku drzew o grubszych pniach, prostym rozwiązaniem jest połączenie dwóch worków za pomocą ich zamka błyskawicznego tak, by móc nimi objąć drzewo o większym obwodzie.

Worki nawadniające do drzew są wielosezonowe, trwałe, odporne na oddziaływanie zmiennych warunków atmosferycznych. Po wykorzystaniu w danym sezonie, wystarczy worki oczyścić i wysuszyć, a następnie złożyć na płasko do przechowywania.

Worki nawadniające to proste, nowoczesne rozwiązanie, które zdecydowanie warto stosować w swoim ogrodzie.

pixel