Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Deski kompozytowe

( ilość produktów: 11 )
Marka
Cena
-

DESKI I PŁYTKI KOMPOZYTOWE - NA TARAS, NA BALKON, NA ELEWACJE, PIĘKNE I TRWAŁE!

Piękny taras, balkon lub elewacja, które wyglądają jak drewniane, ale nie wymagają ciągłych prac konserwacyjnych? Tak, to możliwe, za sprawą nowoczesnych rozwiązań, jakimi są systemy kompozytowe - na taras, na balkon, na elewację. Jeśli tarasy, balkony i elewacje zrobione z desek kompozytowych są coraz bardziej popularne i coraz częściej wybierane (zamiast drewna), to dlatego, że materiał ten w niczym nie ustępuje drewnu.

Deski kompozytowe i płytki kompozytowe są bardzo estetyczne, a jednocześnie mają jednolity wygląd  ułatwia to stworzenie nowoczesnej aranżacji.

Deski kompozytowe i płytki kompozytowe są proste w utrzymaniu. Zostały wykonane z WPC (skrót od angielskiego określenia Wood Plastic Composite) - jest to mieszanka surowca naturalnego (mączka drzewnej), surowca sztucznego (PCV lub HDPE) oraz dodatków chemicznych (np. pigmenty i stabilizatory UV). Z połączenia w/w surowców powstał materiał trwały, który łączy walory estetyczne drewna z trwałością i odpornością materiału syntetycznego.

W przeciwieństwie do drewna naturalnego, deski i płytki kompozytowe nie wymagają impregnacji, malowania, ani żadnych innych regularnych zabiegów konserwatorskich. Są odporne na szkodliwe działanie wilgoci, nie pleśnieją i nie gniją. Są również wytrzymałe jeśli chodzi o działanie promieni UV oraz innych czynników atmosferycznych.

Materiały kompozytowe (deski i płytki) są szeroko stosowane w budownictwie w wykańczaniu tarasów, balkonów, patio, ścian, schodów, ogrodzeń balustrad, pergoli oraz tzw. elementów małej architektury ogrodowej (np. ławki, donice).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze desek i płytek kompozytowych? Oto najważniejsze parametry:

Materiał wykonania - do wyboru są deski kompozytowe PVC lub HDPE i PP, najlepsze zarówno pod względem trwałości, jak i wyglądu są deski kompozytowe PCV, z kolei deski kompozytowe HDPE stanowią najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny;

Struktura desek - powierzchnia może być szczotkowana lub szlifowana, szczotkowanie nadaje deskom właściwości antypoślizgowe;

Gęstość - wpływa na twardość desek, im wyższa wartość, tym lepiej;

Współczynnik rozszerzalności - im mniejszy, tym lepiej;

Zawartość drewna - deski kompozytowe mogą posiadać różną procentową zawartość drewna w swoim składzie; zbyt duża ilość drewna (powyżej 60%) wpływa na większą chłonność wody i podatność desek na uszkodzenia mechaniczne;

Posiadane atesty - w tym atest higieniczny;

Cena - dla wielu osób czynnikiem decydującym jest to, ile kosztuje deska kompozytowa. Cena zależna jest od wielu jej parametrów, należy jednak pamiętać, że będzie przekładać się na jej jakość i trwałość.

Systemy kompozytowe EASYFLOOR to marka własna firmy Lustan, pod którą oferujemy jakościowe płytki i deski kompozytowe w dobrej cenie, a także akcesoria potrzebne do ich montażu: legary, listwy narożne i wykończeniowe oraz klipsy i śruby montażowe.

Nasze płytki i deski kompozytowe są łatwe w montażu, odporne na promieniowanie UV i na działanie czynników atmosferycznych. Do ich pielęgnacji wystarczy okresowe mycie delikatnych detergentem (lub środkiem do pielęgnacji kompozytu). Są objęte 5-letnią gwarancją. Kompozytowej produktu EasyFloor marki Lustan posiadają krajową Ocenę Techniczną ITB-KOT-2017/0037, Atest PZH i Atest ogniowy. Więcej informacji: kompozytowe.com.pl

pixel