Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szklarnie i tunele foliowe

( ilość produktów: 3 )
Marka

TUNELE I SZKLARNIE FOLIOWE - BEZPIECZNY WZROST, SZYBSZE, DŁUŻSZE I BARDZIEJ OBFITE PLONOWANIE

Szklarnie i tunele foliowe to proste, przezroczyste, zamknięte konstrukcje, których celem jest ochrona roślin zarówno przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, jak i przed atakami ptaków i przeróżnych szkodników. W szklarniach i tunelach foliowych wytwarza się specyficzny mikroklimat, który korzystnie oddziałuje na rozwój roślin - przyspiesza ich wzrost i plonowanie, a także pomaga wydłużyć okres wegetacyjny uprawianych roślin.

Szklarnie i tunele foliowe stanowią tańszą i prostszą w montażu alternatywę do tradycyjnych szklarni (ze szkła). Są wykorzystywane zarówno w uprawach przemysłowych, jak i w ogrodach przydomowych.

Dostępne na rynku szklarnie i tunele foliowe różnią się zazwyczaj rozmiarami, a także materiałami wykorzystanymi do ich konstrukcji. Większość szklarni i tuneli foliowych ma wysokość powyżej 1,8 m (przy szerokości co najmniej 2 m i długości od 3 do kilkunastu metrów), dzięki czemu można swobodnie wejść do środka, by doglądać rośliny i wykonywać przy nich różne czynności pielęgnacyjne. Wyjątek stanowią foliowe inspekty czyli przydomowe, foliowe mini-szklarenki, które są niezwykle przydatne przy produkcji rozsad i uprawy nowalijek.

Na szczególną uwagę zasługują kompaktowe szklarnie typu „walk-in”, z wbudowanymi półkami/regałami. Umożliwiają uprawy na małych powierzchniach, zapewniając jednocześnie wygodny dostęp do wszystkich uprawianych roślin. Szklarnia typu „walk-in” zmieści się nawet na balkonie.

Stelaż szklarni i tuneli foliowych może być konstrukcją metalową lub być wykonany z tworzywa sztucznego (PCV). Konstrukcja metalowa jest cięższa, solidniejsza, stabilniejsza i droższa - to rozwiązanie, które należy bez wątpienia wybrać, jeśli na danym terenie występują silne wiatry. Tunele i szklarnie foliowe ze stelażem z PCV są lżejsze, łatwiejsze w budowie, prostsze w utrzymaniu i tańsze w zakupie. Można też co roku rozstawiać je w innym miejscu.

Tunele i szklarnie foliowe - jak sama nazwa wskazuje - są pokryte folią, która może być zielona, biała lub przezroczysta, jednak to nie kolor, lecz grubość folii, jej budowa i właściwości będą wpływać na wytrzymałość materiału i przepuszczalność światła słonecznego.

Ciekawymi produktami komplementarnymi do szklarni i tuneli foliowych są worki wytwarzające CO2, które w sposób naturalny i bezpieczny podnoszą poziom dwutlenku węgla w szklarni, co z kolei wypływa na szybszy i intensywniejszy wzrost roślin.

pixel