Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pielęgnacja tarasów z desek kompozytowych - proste zasady

2024-07-01
Pielęgnacja tarasów z desek kompozytowych - proste zasady

Efektowny wygląd drewna, łatwy montaż, prosta pielęgnacja oraz bezpieczne, długotrwałe użytkowanie - to podstawowe zalety desek kompozytowych.

Deski kompozytowe są wykonane z WPC (skrót od angielskiego określenia Wood Plastic Composite) - mieszanki surowca naturalnego (mączka drzewna), surowca sztucznego (PVC lub HDPE) oraz dodatków chemicznych (np. pigmenty i stabilizatory UV). Z połączenia w/w surowców otrzymujemy materiał niezwykle trwały, który łączy walory estetyczne drewna z trwałością i odpornością materiału syntetycznego.

Impregnacja desek kompozytowych - czy jest potrzebna?

Deski kompozytowe nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. Preparaty do impregnowania czy olejowania nie są deskom kompozytowym potrzebne, nie ma potrzeby ich stosowania, choć, oczywiście, nie jest to zabronione. Jeśli się na użycie takich preparatów zdecydujemy, należy wybrać preparat sprawdzony i zawsze ściśle stosować się do instrukcji podanej na jego opakowaniu.

Jak pielęgnować deski kompozytowe?

Deski kompozytowe należy utrzymywać w czystości. Z racji tego, że są one trwałe i wytrzymałe, odporne na wilgoć, promieniowanie UV i wszelkie inne niesprzyjające warunki atmosferyczne, grzyby czy insekty, ich pielęgnacja jest bardzo prosta, nie wymaga ani wysiłku, ani specjalistycznych produktów czy sprzętu:

  1. Zaczynamy od zmiecenia powierzchni desek na sucho, szczotką lub miotłą z długim włosiem.
  2. Dalsze czyszczenie przeprowadzamy na mokro, z użyciem miękkiej szczoteczki, mopa lub ściereczki oraz ciepłej wody z mydłem lub dowolnym, ogólnodostępnym, niespecjalistycznym, środkiem czyszczącym.
  3. W przypadku większych, uciążliwych zabrudzeń, należy użyć myjki pod niskim ciśnieniem, pamiętając o tym, by dysza była umieszczona w odległości 20-25 cm od deski.
  4. Deski kompozytowe nie wymagają stosowania specjalistycznych środków czyszczących, przeznaczonych do czyszczenia desek kompozytowych; jeśli jednak chcemy takie preparaty użyć, należy najpierw wypróbować dany środek na jednej desce lub płytce, by upewnić się, że nie uszkadza on powierzchni, a dopiero następnie przejść do czyszczenia całej powierzchni, postępując zgodnie z instrukcją użycia podaną na opakowaniu danego preparatu.

Deski kompozytowe - czego nie należy robić?

Deski kompozytowe są materiałem trwałym i wytrzymałym, nie wymagającym specjalnych zasad postępowania czy środków ostrożności. Należy jednak zwrócić uwagę na następujące zasady:

  1. Nie należy rozpylać na deskach nawozów sztucznych ani środków owadobójczych.
  2. Jeśli na tarasie z desek kompozytowych stoją meble i/lub grill ogrodowy, powinny one zostać usunięte na zakończenie sezonu, inaczej mogą powstać na deskach plamy rdzy.
  3. Jeśli zimą na deskach zalegnie śnieg i będziemy chcieli taki zalegający śnieg usunąć, pamiętajmy, że nigdy nie należy usuwać takiego śniegu za pomocą metalowej łopaty ani skuwaczy do lodu, gdyż może to spowodować trwałe zniszczenie desek kompozytowych.

Deski kompozytowe - zasady pielęgnacji

Deski kompozytowe EasyFloor Lustan

 Deski kompozytowe EasyFloor Lustan

Deski kompozytowe EasyFloor Lustan

Deski kompozytowe EasyFloor Lustan

Warto zerknąć - oferta desek kompozytowych EasyFloor Lustan

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą desek kompozytowych i akcesoriów montażowych EasyFloor Lustan. Oferujemy jakościowe płytki i deski kompozytowe w dobrej cenie, a także akcesoria potrzebne do ich montażu: legary, listwy narożne i wykończeniowe oraz klipsy i śruby montażowe.

Warto przeczytać:

Deski kompozytowe EasyFloor - piękny taras na lata, prosty w montażu, łatwy w pielęgnacji!

Warto odwiedzić: 

Oficjalna strona kompozytowych systemów EasyFloor.

Po deski kompozytowe EasyFloor zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2024

Polecane

pixel