Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Siatki leśne - rodzaje, zastosowanie, które wybrać?

2024-03-01
Siatki leśne - rodzaje, zastosowanie, które wybrać?

Siatka leśna to popularny typ metalowej siatki ogrodzeniowej, której zadaniem jest ochrona terenu przed dziką zwierzyną oraz innymi intruzami. Siatka skutecznie zabezpiecza tereny leśne, tereny wokół autostrad i innych dróg, tereny rolne i sadownicze. Sprawdza się również w tymczasowym grodzeniu placów budowy i/lub terenów inwestycyjnych. Siatka leśna jest wytwarzana z ocynkowanego drutu, co zapewnia jej dużą wytrzymałość i odporność mechaniczną. Charakteryzuje się trwałością, elastycznością, specjalnym splotem węzłowym oraz atrakcyjną ceną.Lustan - siatka rolno-leśna

Siatka leśna - splot węzłowy

Siatka leśna zwana jest również węzłową, ze względu na charakterystyczny splot. Splot węzłowy siatki sprawia, że przypadkowo zaplątana zwierzyna może uwolnić się własnymi siłami, bez uszkodzeń na ciele, a siatka pozostanie niezniszczona.

Zastosowanie siatki leśnej

Siatka leśna ma szerokie zastosowanie. Przede wszystkim jest wykorzystywana do:

- ogradzania lasów, szkółek leśnych, pól, pastwisk, sadów itp.;

- odgradzania autostrad i dróg szybkiego ruchu przed wtargnięciem zwierzyny;

- tymczasowego zabezpieczenia placów budowy i terenów inwestycyjnych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie siatki leśnej?

Przed zakupem siatki leśnej, należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

- grubość drutów zewnętrznych,

- grubość drutów wewnętrznych/środkowych,

- wysokość siatki,

- rozstaw drutów pionowych.

Wszystkie te parametry wpłyną bezpośrednio na sztywność siatki, jej ciężar oraz zastosowanie. Będzie od nich zależna również cena siatki leśnej.

Siatka leśna - typy i parametry

Siatki leśne są ocynkowane i występują w różnych rozmiarach i wariantach grubości drutu: L, M, HG. Podział na siatki L(Light), M(Medium) i HG to jeden z podstawowych podziałów siatek rolno-leśnych. Określenia te dotyczą jednocześnie średnicy drutów skrajnych, jak średnicy drutów wewnętrznych, a także grubości powłoki cynkowej.  

Siatka leśna typ L (light) - jest to siatka, w której grubość drutów skrajnych wynosi 2,00 ± 0,09 mm, a środkowych/wewnętrznych 1,60 ± 0,09 mm. Stanowi zabezpieczenie przed większą zwierzyną (dzik, jeleń, sarna).

Siatka leśna typ M (medium) - grubość drutów skrajnych wynosi w tym przypadku 2,50 ± 0,09 mm, drutów środkowych/wewnętrznych - 2,00 ± 0,09 mm. Ten rodzaj siatki bardzo często stosowany jest jako zabezpieczenie przed wtargnięciem zwierząt przy autostradach i drogach szybkiego ruchu. Z tego powodu często określana jest jako siatka autostradowa lub siatka drogowa.

Siatka leśna typ HG - grubość drutów skrajnych to 3,00 ± 0,09 mm, środkowych/wewnętrznych - 2,50 mm ± 0,09.

Siatka leśna typ G6 - podobnie jak w typie L, grubość drutów skrajnych wynosi 2,00 ± 0,09 mm, środkowych/wewnętrznych - 1,60 ± 0,09 mm. Różnica polega na tym, że na dole (do wysokości 30 centymetrów) druty są zagęszczone i rozmieszczone co 5 centymetrów. Stanowi ona dobre zabezpieczenie nie tylko przed sarną, jeleniem czy dzikiem, ale też przed mniejszymi zwierzętami jak zające, kuny lub łasice.

Siatka leśna typ G12 - parametry takie jak w przypadku typu G6 z tą różnicą, że zagęszczenie drutów i ich rozmieszczenie co 5 cm u dołu siatki występuje do wysokości 60 centymetrów siatki.

Siatka leśna typ G16 - parametry takie jak w przypadku typu G6 z tą różnicą, że zagęszczenie drutów i ich rozmieszczenie co 5 cm u dołu siatki występuje do wysokości 80 centymetrów.

Dobór parametrów siatki rolno-leśnej do zwierzyny naturalnie występującej na danym terenie

Lustan siatka rolno-leśna - paramtery i zastosowanie

Dla dodatkowego zabezpieczenia przed lisem i dzikiem, siatkę można wkopać na głębokość 10-20 cm, wcześniej dodatkowo zabezpieczając ją antykorozyjnie, i/lub zakotwiczyć ją do ziemi co 50 cm.

Siatka leśna - jak czytać opisy?

Przykładowo, opis „160/23/15” oznacza, że siatka ma 160 cm wysokości, 23 druty poziome i 15 cm odstępu pomiędzy poszczególnymi drutami pionowymi.

Montaż siatki leśnej

Do słupów/pali drewnianych - za pomocą skobli.

Do słupów standardowych - za pomocą obejm lub drutu.

Do słupków leśnych o wysokości 225 cm lub 265 cm.

Lustan - polski producent siatek leśnych

Lustan - polski producent siatek leśnych

Jesteśmy producentem siatek leśnych, które wytwarzamy we własnej hali produkcyjnej. Oprócz standardowych wymiarów, wykonujemy również siatki pod konkretne zamówienia. Zaopatrujemy kontrahentów na terenie kraju, jak i za granicą. Nasza stała oferta siatek leśnych jest dostępna w naszym sklepie internetowym oraz w naszym stacjonarnym Centrum ogrodniczym Lustan w Rąbieniu.

Certyfikaty, atesty, pakowanie

Materiały i surowce użyte przez nas do produkcji siatek rolno-leśnych, posiadają niezbędne atesty i oceny techniczne. Spełniają wymagania następujących norm: PN-67 M-80026, PN-EN 10002-1: 2004, PN-EN ISO 1461. Siatki pakowane są na paletach o wymiarach 120x80 cm. Standardowo na palecie mieszczą się 24 sztuki.      

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024

Polecane

Siatka leśna ogrodzeniowa 150/10/30/50 Light Promocja

Siatka leśna ogrodzeniowa 150/10/30/50 Light

121,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 189,00 zł/1szt.-35% Cena regularna: 152,00 zł brutto/1szt.-20%
pixel