Wyrywacz chwastów: skuteczna praca bez zbędnego wysiłku

2024-04-01
Wyrywacz chwastów: skuteczna praca bez zbędnego wysiłku

Walka z zachwaszczeniem działki i ogrodu jest efektywniejsza, gdy pamiętamy o tym, by wykonywać ją w okresie najintensywniejszego okresu wzrostu niepożądanych roślin (zazwyczaj od maja do września). W walce z chwastami warto wesprzeć się narzędziami, które ułatwiają pracę, a jednocześnie czynią ją bardziej skuteczną.

Wyrywacz chwastów to narzędzie przeznaczone do usuwania chwastów, szczególnie chwastów z rozbudowanym systemem korzeniowym, raz a dobrze, bez schylania się i bez używania chemikaliów.

Dlaczego warto zainwestować w wyrywacz chwastów?

W wyrywacz chwastów warto zainwestować przede wszystkim dlatego, że umożliwia pozbycie się chwastów z rozbudowanym systemem korzeniowym bez zbędnego wysiłku, bez obciążania pleców i kolan. Dzięki niemu można pozbyć się chwastów raz a dobrze, w sposób mechaniczny, przyjazny środowisku, bez potrzeby użycia środków chemicznych.

Cechy wyrywacza chwastów Lustan:

długi, komfortowy, aluminiowy trzonek;

ergonomiczna rączka;

solidna, trzyczęściowa część wyrywająca ze stali nierdzewnej;

głęboko sięgające pazury;

dźwignia ułatwiająca zagłębienie pazurów w ziemi poprzez lekki nacisk stopą;

przycisk na trzonku, który pozwala na pozbycie się wyrwanych chwastów bez brudzenia rąk.

Wymiary narzędzia: +/- 104 x 36 cm. Dźwignię można złożyć.

wyrywacz chwastów Lustan

Jak działa wyrywacz chwastów Lustan?

Wyrywacz chwastów działa bardzo prosto. Czteroetapowy proces usuwania chwastów pokazujemy na piktogramach poniżej, przebiega on następująco: 1. Ustawiamy dźwignię w pozycji do pracy ciągnąc ją w dół, aż do zablokowania. 2. Ustawiamy wyrywacz pazurami wokół chwastu; naciskamy stopą na dźwignię. 3. Pociągamy za trzonek w kierunku stopy po to, by dobrze złapać chwast za korzeń. 4. Przesuwamy przycisk na trzonku, by pozbyć się chwastu.

Lustan - wyrywacz chwastów, jak to działa?       

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024
pixel