Kiełkownice
( ilość produktów: 2 )DOMOWA UPRAWA KIEŁKÓW - PROSTA, WYGODNA I EKONOMICZNA
Domowa uprawa kiełków to prosty, wygodny i niezwykle ekonomiczny sposób na wprowadzenie bogactwa naturalnych witamin i cennych mikroelementów do diety, nawet w środku zimy. Zamiast kupowania gotowych kiełków w sklepie, warto wyposażyć się w kiełkownicę, która zapewni stały dostęp do najświeższych kiełków i to odmian, które nam akurat najbardziej smakują.
Pośród dostępnych na rynku urządzeń do kiełkowania, na szczególną uwagę zasługuje szklana kiełkownica słoikowa, która łączy walory estetyczne i praktyczne, jest też rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym cenowo. Kiełkownica słoikowa to połączenie szklanego słoika z wypłaszczoną powierzchnią, która pozwala na postawienie słoika na ukos, oraz nakrętki z sitkiem, która umożliwia przepłukiwanie kiełków bez jej odkręcania.
Kiełkownicę słoikową można postawić w dowolnym miejscu - na kuchennym blacie, na parapecie lub kuchennej półce. Kiełkownica słoikowa ma zastosowanie uniwersalne - doskonale nadaje się do kiełkowania większości dostępnych na rynku nasion do kiełkowania tj. wszystkich rodzajów rzodkiewki, rzodkwi, wszystkich kapustnych i fasol, słonecznika, soczewicy, lucerny, również większości mieszanek kiełków. Wyjątek stanowią gatunki wydzielające klej podczas kiełkowania (np. rzeżucha, gorczyca).
Instrukcja obsługi kiełkownicy słoikowej jest bardzo prosta:
1. Wsypujemy nasiona, zalewamy wodą, zakręcamy nakrętkę z sitkiem i odstawiamy na kilka godzin - to faza namaczania.
2. Po namoczeniu nasion, wylewamy wodę przez sitko - nie odkręcamy nakrętki.
3. Kiełkujące nasiona przepłukujemy 2-3 razy dziennie pod bieżącą wodą, nadal nie odkręcając nakrętki.
4. Po 5-7 dniach (w zależności od gatunku nasion), kiełki będą gotowe do spożycia.
Z racji tego, że różne nasiona kiełkują w różnym czasie, mieszanie różnych nasion w jednej kiełkownicy nie jest zalecane. Jeśli chcemy równocześnie uprawiać kiełki różnych gatunków, warto zaopatrzyć się w 2 lub 3 kiełkownice.