Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Siatka metalowa heksagonalna - do grodzenia, odgradzania, pod pnącza

2024-05-01
Siatka metalowa heksagonalna - do grodzenia, odgradzania, pod pnącza

Siatka metalowa heksagonalna to inaczej siatka sześciokątna. Jej specyficzny proces produkcji polega na takim splataniu drutu, by tworzyć sześciokątne oczka. Tak spleciony drut może być ponownie ocynkowany lub powleczony PVC.   Sploty oczek w siatce heksagonalnej zachowują dużą sprężystość, a siatka jako całość jest wytrzymała na warunki atmosferyczne i mechanicznie.   Siatki heksagonalne są stosowane do ogradzania niedużych zwierząt i budowy wolier. Sprawdzają się również przy ochronie zasiewów i młodych roślin przed szkodnikami. Z kolei roślinom pnącym się po murze zapewniają dobrą podporę.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie siatki hodowlanej heksagonalnej?

Przy wyborze siatki hodowlanej należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

- wysokość siatki,

- średnica drutu,

- wielkość oczek.

siatka heksagonalna Lustan

siatka heksagonalna Lustan

Siatka metalowa heksagonalna – jaka wysokość?

Wysokość siatki to parametr szczególnie ważny, powinien być dostosowany do przeznaczenia siatki. Inna wysokość jest niezbędna w przypadku planowania ogrodzenia dla większych zwierząt, inna gdy mamy w planach utworzenie woliery, inna w przypadku wybiegu np. dla królików.

Siatka metalowa heksagonalna – jaka średnica drutu?

Grubość drutu wpływa na sztywność siatki i jej wagę. Jeśli siatka ma pełnić rolę ogrodzenia terenu dla większych zwierząt, zdecydowanie należy wybrać siatkę sztywniejszą, o większej średnicy drutu, tak aby znajdujące się za ogrodzeniem zwierzęta nie uszkodziły ogrodzenia.

Siatka metalowa heksagonalna – jaka wielkość oczek?

Wielkość oczek, podobnie, jak grubość drutu, wpływa wagę siatki na sztywność ogrodzenia. Rozmiar oczek siatek heksagonalnych mieści się zazwyczaj w przedziale od 13x13 mm do 25x25 mm. Im mniejsze są oczka siatki heksagonalnej, tym skuteczniejszą daje ona ochronę - jest to szczególnie istotne w przypadku małych zwierząt. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że mały rozmiar oczek zwiększa sztywność siatki i jej ciężar.

Siatki hodowlane heksagonalne Lustan

Jesteśmy bezpośrednim importerem siatek hodowlanych heksagonalnych, które sprzedajemy pod marką własną Lustan. Siatki heksagonalne Lustan pochodzą od sprawdzonych przez nas producentów, specjalizujących się w produkcji wyrobów metalowych wysokiej jakości, z którymi współpracujemy od wielu lat. Siatki przez nas importowane są poddawane kontroli jakości w trakcie produkcji, partie produkcyjne są badane pod względem zgodności z założonymi parametrami. Przeprowadzamy również kontrolę każdej partii produkcyjnej przed załadunkiem kontenera.

Jesteśmy również producentem siatek leśnych, które wytwarzamy we własnej hali produkcyjnej.

Jako firma Lustan jesteśmy przeciwnikami hodowli zwierząt na futra - pragniemy podkreślić, że przeznaczeniem naszych siatek w kontekście hodowlanym jest budowy wolier i zagród dla zwierząt z poszanowaniem ich dobrostanu.

Nasza stała oferta siatek metalowych heksagonalnych jest dostępna w naszym sklepie internetowym oraz w naszym stacjonarnym Centrum ogrodniczym Lustan w Rąbieniu.

Warto przeczytać:

Siatki ogrodzeniowe metalowe - rodzaje, zastosowanie, jak je wybrać?

Siatki leśne - rodzaje, zastosowanie, które wybrać?

Nowość Lustan: siatki metalowe w rolkach o długości 5 m!

Warto sprawdzić:

oferta siatek leśnych Lustan,

oferta siatek metalowych zgrzewanych Lustan,

oferta siatek metalowych ogrodzeniowych Lustan.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024

Polecane

pixel