Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

TKANINY OGRODNICZE

Oferujemy tkaniny ogrodnicze do ściółkowania, okrywania, jak i tkaniny cieniujące.

Tkaniny cieniujące
W gramaturze standardowej (80g/m2) lub zwiększonej (95g/m2). Doskonale sprawdzają się jako osłona przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych takich, jak nadmierne nasłonecznienie i wiatr. Tkanina cieniująca może być rozciągnięta po wewnętrznej ogrodzenia. Pełni wówczas rolę maty osłaniającej.

Tkaniny ściółkujące
W gramaturze od 70g/m2 do 105g/m2. Dzięki zastosowaniu mocnych i trwałych włókien polimerowych, skutecznie przeciwdziałają wzrostowi chwastów bez konieczności stosowania środków chemicznych. Jednocześnie przepuszczają wodę i składniki odżywcze potrzebne roślinom do właściwego rozwoju.
Tkaninę do ściółkowania można rozkładać wokół rosnących już roślin lub też najpierw rozciągnąć i przytwierdzić tkaninę, a potem dokonać nasadzeń, robiąc nacięcia w przewidzianych w tym celu miejscach.
Tkanina do ściółkowania nie ma strony prawej i lewej - nie ma znaczenia, którą stroną ją rozkładamy. Miejsce pokryte agrotkaniną można nawadniać, a także stosować nawozy. Na agrotkaninę wysypujemy korę, kamienie ozdobne lub grys.

Na rozciągniętej i umocowanej tkaninie ściółkującej można też zainstalować system nawadniania naziemnego.
Wysoka jakość oferowanych przez nas tkanin ściółkujących i cieniujących przekonuje do siebie oszczędnościami, jakie wynikają z ich zastosowania: zmniejszenie nakładów na środki chemiczne, oszczędność wody, obfitsze plony, wreszcie redukcja czasu spędzonego na pracach ogrodniczych.

 Tkaniny okrywowe
Ich przeznaczeniem jest skuteczna ochrona roślin przed zimnem. Tkaniny tego typu są lekkie, a więc nie obciążają i nie uszkadzają roślin, częściowo przepuszczają też wilgoć, powietrze i światło, a więc nie powstrzymują procesów wegetacyjnych. W naszej ofercie znajduje się:
- agrowłóknina zimowa o grubości 50g/m2, służąca do okrywania roślin na zimę;
- lżejsza agrowłóknina wiosenna o grubości 17g/m2; celem jej stosowania jest ochrona roślin przed przymrozkami, dużymi wahaniami temperatury między dniem a nocą, gwałtownymi opadami, gradobiciem, itp. Efektem jest wcześniejszy i obfitszy plon.

Zobacz ofertę tkanin ogrodniczych w naszym sklepie:

Agrowłókniny

Tkaniny cieniujące

Tkaniny do głuszenia chwastów

pixel